Στο πλαίσιο της υφιστάμενης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του ΑΠΘ με το University of Cyprus, σας ενημερώνουμε για προκηρύξεις που απευθύνονται σε κατόχους Bachelor Degree, Master ή και PhD, ως εξής:

1.    Από το Τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας του University of Cyprus:

• Δέκα (10) θέσεις για μεταπτυχιακές σπουδές,  με αντικείμενο : "MSc in Digital Heritage and Landscape Archaeology". Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών 31/3/ 2022.

2.    Από το KIOS RESEARCH AND INNOVATION CENTER OF EXCELLENCE του University of Cyprus:

• Δύο (2) θέσεις για έμμισθη μεταδιδακτορική έρευνα, στο πρόγραμμα: "Water-Futures: Designing the Next Generation of Urban Drinking Water Systems". Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών 15/4/2022.
  • Μία (1) θέση για έμμισθη μεταδιδακτορική έρευνα, στο πρόγραμμα: "SESAME-Multi-Robot Systems" (focusing on collaborative drone systems and their emerging challenges in resiliency and security). Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών 1/4/2022.
  • Μία (1) θέση Software Engineer για έμμισθη έρευνα, στο πρόγραμμα: "Multi-robotic Systems, under the H2020 SESAME" (Secure and Safe Multi-Robot Systems). Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών 14/3/2022.
  • Μία (1) θέση για έμμισθη έρευνα, στο πρόγραμμα: "Research Engineer for Risk Management". Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών 11/3/2022.

Αναλυτικές πληροφορίες για κάθε μία από τις προαναφερόμενες προκηρύξεις (απαιτούμενα προσόντα, δικαιολογητικά που πρέπει να υποβληθούν, μηνιαίες απολαβές, κ.λ.π) περιέχονται στα συνημμένα αρχεία.

Για επιπρόσθετες πληροφορίες ή διευκρινήσεις οι υποψήφιοι μπορούν να επικοινωνήσουν με την κ. Παναγιώτα Χαραλάμπους-Ματσούκα (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., τηλ.: +357-22894159).

Συνημμένα:

UCy_MSc_program_Digital Heritage and Landscape Archaeology_2022