Με εντολή της Αναπληρώτριας Πρύτανη Ακαδημαϊκών και Φοιτητικών Θεμάτων, Καθηγήτριας κ. Αριάδνης Στογιαννίδου και κατόπιν επικοινωνίας με τη Διεύθυνση του Ιδρύματος Κρατικών Υποτροφιών (Ι.Κ.Υ.), αναφορικά με το πρόγραμμα οικονομικής ενίσχυσης επιμελών φοιτητών/τριών που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες (ΕΚΟ) ακαδ. έτους 2016-2017, σας γνωρίζουμε τα ακόλουθα:

1. Η ηλεκτρονική πλατφόρμα υποβολής αιτήσεων άνοιξε εκ νέου για την υποβολή αιτήσεων νέων δικαιούχων του προγράμματος, μετά τη προσθήκη και του χειμερινού εξαμήνου 2017 στον τελικό υπολογισμό του 60% των μαθημάτων.
  2. Η ηλεκτρονική πλατφόρμα θα παραμείνει ανοιχτή μέχρι τις 5/7/2017 και ο έλεγχος των δικαιολογητικών θα πρέπει να ολοκληρωθεί μέχρι τις 10/7/2017.
  3. Το ΙΚΥ με ανακοίνωσή του θα ενημερώσει για την ημερομηνία αποστολής των πινάκων των τελικών δικαιούχων