Η Ακαδημία Αθηνών προσκαλεί τους διπλωματούχους Πολιτικούς Μηχανικούς και Αγρονόμους Τοπογράφους του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου ή και άλλων ανωτάτων ομοίων σχολών της Χώρας, με σκοπό την μετεκπαίδευσή τους σε Πολυτεχνικές Σχολές του εσωτερικού, στον κλάδο της Υδραυλικής, Υδρολογίας και Υδραυλικών Έργων, με υποχρέωση εκπόνησης διδακτορικής διατριβής σε πρωτότυπο θέμα και απόκτησης του τίτλου του διδάκτορα. Λήξη προθεσμίας υποβολής αιτήσεων: 5 Απριλίου 2021.

Πληροφορίες παρέχονται μέσω του Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., μέσω της ιστοσελίδας της Ακαδημίας Αθηνών www.academyofathens.gr και στα τηλ.: 210.3664736 & 210.3664781.