Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί η προκήρυξη επιλογής τεσσάρων (4) υποτρόφων, χωρίς διαγωνισμό, για μεταπτυχιακές σπουδές (δευτέρου και τρίτου κύκλου), ακ. έτους 2018-19, σε πανεπιστήμια του εσωτερικού, από τα έσοδα του κληροδοτήματος ΖΩΗΣ ΣΟΥΤΣΟΥ, η οποία αφορά α) πτυχιούχους/-ες θετικών επιστημών συγκεκριμένων Τμημάτων Σχολών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου, του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών, του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και του Χαροκόπειου Πανεπιστημίου, β) με βαθμό πτυχίου τουλάχιστον «λίαν καλώς», γ)  ηλικίας έως 36 ετών και δ) εγγεγραμμένους/-ες σε εγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών Β΄(μεταπτυχιακές) ή Γ΄(διδακτορικές) κύκλου σε ΑΕΙ του εσωτερικού.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται από τις 6 Σεπτεμβρίου έως και τις 15 Νοεμβρίου 2021.