Στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του Α.Π.Θ. με το University of Belgrade της Σερβίας, δίνεται η δυνατότητα χορήγησης έως δεκαπέντε (15) υποτροφιών, σε προπτυχιακές/ούς ή μεταπτυχιακές/ούς φοιτήτριες/φοιτητές των Τμημάτων σας, για την παρακολούθηση θερινών μαθημάτων Σερβικής γλώσσας, από 10 Ιουλίου έως 28  Ιουλίου, 2017.

Η υποτροφία περιλαμβάνει απαλλαγή διδάκτρων, δωρεάν παροχή σίτισης και στέγασης σε φοιτητικές εστίες του Βελιγραδίου.
Οι ενδιαφερόμενες/οι θα πρέπει να συμπληρώσουν την αίτηση και να την στείλουν μαζί με μια συνοδευτική επιστολή στην οποία θα πρέπει να αναφέρουν τους λόγους για τους οποίους θέλουν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα Σερβικών στις εξής ηλεκτρονικές διευθύνσεις Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.   μέχρι τις 20 Ιουνίου 2017, με κοινοποίηση στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ).

Σχετικά Αρχεία