Από τον Ομότιμο Καθηγητή του University of California at Davis και Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ

Dr. George Tchobanoglous

Με θέμα
“Wastewater Treatment in the 21st Century:
Challenges and Opportunities”

Τρίτη 12 Ιουνίου 2018, 12:00
Αίθουσα Διαλέξεων του 1ου ορόφου του Τομέα Υδραυλικής και Τεχνικής Περιβάλλοντος

Πρόσκληση συμμετοχής στο 3ο εργαστήριο GEO Νοτιονατολικής Ευρώπης, το οποίο θα διεξαχθεί 4-5 Ιουνίου 2018 στη Θεσσαλονίκη (ΚΕΔΕΑ, ΑΠΘ) και το οποίο αφορά στην πρόσληψη των προγραμμάτων GEO και Copernicus στη Νοτιονατολική Ευρώπη, Βόρειο Αφρική και Μέση Ανατολή.

25-26 Νοεμβρίου 2017, Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης (Μ2) Για δεύτερη χρονιά διοργανώνεται στη Θεσσαλονίκη το Επιστημονικό και Εκθεσιακό Συνέδριο που απευθύνεται στους φοιτητές όλων των βαθμίδων και των επιστημονικών πεδίων, της Ελλάδας και του εξωτερικού.

Την  Τετάρτη 1/11/2017 και ώρα 9:00 στην αίθουσα Δ6 ο καθηγητής Liberato Ferrara από το Πολυτεχνείο του Μιλάνο θα δώσει διάλεξη με θέμα "Self healing concrete".

Μαρία Στεφανίδου
Αν. Καθηγήτρια
Διευθύντρια του Εργαστηρίου Δομικών Υλικών

Ο πρόεδρος και η Επιτροπή Υποδοχής των Πρωτοετών φοιτητών του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Α.Π.Θ. σας προσκαλούν στην εκδήλωση