Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για πρόσληψη φοιτητή στο Εργαστήριο Υπολογιστών του Τμήματος Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών.

Το πρόγραμμα παρουσιάσεων των Διπλωματικών εργασιών της εξεταστικής περιόδου Ιαν-Φεβ 2017-18 είναι το εξής:

ΤΟΜΕΑΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
ΤΕΤΚ
22/03/2018
ΤΥΤΠ 22/03/2018
ΤΓΜ
23/03/2018
Το.Με.ΔΕ 23/03/2018
9 π.μ.

Σύμφωνα με το Ακαδημαϊκό Ημερολόγιο, η προθεσμία δηλώσεων εγγραφής εαρινού εξαμήνου 2017-2018 ολοκληρώνεται στις 28 Φεβρουαρίου.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ
Η ορκωμοσία θα πραγματοποιηθεί μεταξύ 17-19 Απριλίου 2018. Η ακριβής ημερομηνία και ώρα θα ανακοινωθεί με νεότερη ανακοίνωση.

Ανακοινώνεται ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία υπογραφής του Μνημονίου Συνεργασίας  μεταξύ του Α.Π.Θ. και του Beijing Institute of Technology της Κίνας, αντίγραφο του οποίου επισυνάπτεται για ενημέρωσή σας.

Σχετικά Αρχεία

Προκήρυξη υποτροφιών για πτυχιούχους του ΑΠΘ για σπουδές Master ή PhD.

Στη σελίδα του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων του Α.Π.Θ., που αφορά ενημέρωση εκ μέρους του Chiba University, της Ιαπωνίας, για δυνατότητα σπουδών στο εν λόγω Πανεπιστήμιο προπτυχιακών φοιτητών του ΑΠΘ, για ένα έως δύο εξάμηνα κατά το ακαδημαϊκό έτος 2018 -19

Ακολουθεί ανακοίνωση του Τμήματος Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων:
Αγαπητά μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας,
 Θα θέλαμε, να σας ενημερώσουμε ότι η περίοδος υποβολής αιτήσεων για όσους φοιτητές ενδιαφέρονται να μετακινηθούν στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ για Σπουδές, κατά την ακαδημαϊκή χρονιά 2018-2019 (χειμερινό και εαρινό εξάμηνο), θα διαρκέσει από τις 12 Φεβρουαρίου έως και τις 2 Μαρτίου 2018 (16:00, ώρα Ελλάδας).

Στο επισυναπτόμενο αρχείο μπορείτε να ενημερωθείτε για την απάντηση του Υπουργού
Παιδείας στο αίτημα του Τμήματος για επιπλέον μετεγγραφές φοιτητών

Σχετικά Αρχεία

Το μάθημα ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΙΙ, υποχρεωτική επιλογή του ΤΕΤΚ, δεν θα διδαχθεί το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2017-18.

Θα διδαχθεί το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2018-19.
Από το επόμενο ακαδημαϊκό έτος θα διδάσκεται κανονικά το εαρινό εξάμηνο.

Για το ανωτέρω ελήφθη απόφαση στη ΓΣ του τμήματος.

Α. Αθανατοπούλου