Στο σχετικό αρχείο παρακάτω βρίσκεται το Δελτίο Τύπου του Προέδρου του Ιδρύματος Κρατικών Υποτροφιών αναφορικά με την Πρόσκληση στο πλαίσιο της Πράξης «Πρόγραμμα Οικονομικής Ενίσχυσης Επιμελών φοιτητών/τριών  που ανήκουν σε Ευπαθείς Κοινωνικές Ομάδες (ΕΚΟ)- Β’ Κύκλος», που συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση 2014-2020».

Σχετικά Αρχεία

Την Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018  και  ώρα 10.00  θα  συνεδριάσει  η  Συνέλευση  του  Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών στην αίθουσα συνεδριάσεων-τηλεδιασκέψεων του Τμήματος, πίσω από το κτίριο της Υδραυλικής και Τεχνικής Περιβάλλοντος (γυάλινο κτίριο).
Σε περίπτωση μη απαρτίας, η Συνέλευση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 26 Ιουνίου και ώρα 10.00

Μετά από εκλογές που διεξάχθηκαν στις 15 και 18 Ιουνίου 2018 εκλέχθηκαν οι νέοι Διευθυντές των τομέων του Τμήματος.

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά τη χορήγηση πέντε (5) υποτροφιών από το Υπουργείο Παιδείας, Επιστημών και Τεχνολογικής Ανάπτυξης της Δημοκρατίας της Σερβίας για την παρακολούθηση θερινού προγράμματος σερβικής γλώσσας (9-27 Ιουλίου 2018), στη Φιλολογική Σχολή του Πανεπιστημίου Βελιγραδίου.

INTERNATIONAL SEMINAR ON ROADS, BRIDGES, AND TUNNELS
Challenges and Innovation
9 – 15 November 2018, Thessaloniki, Greece

Προκήρυξη μίας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του Καθηγητή α' βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Τεχνική Γεωδαισία - Τοπογραφία».

• Κωδικός Apella: APP6641
  • ΦΕΚ προκήρυξης: 651/ 07-06-2018 τ.Γ'
  • Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων μέσω συστήματος Apella 20/08/2018

Μονιμοποίηση στην κατεχόμενη βαθμίδα APP5370

• Συγκρότηση 15μελούς εκλεκτορικού σώματος για τη μονιμοποίηση στην κατεχόμενη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή, Γ. Αρετούλη, Σ.Τ. 24/5-6-2018.
  • Κωδικός Apella: APP5370

Σχετικά Αρχεία

Στα σχετικά αρχεία θα βρείτε την ανακήρυξη των υποψηφιοτήτων για την Εκλογή των Διευθυντών των Τομέων του Τμήματος

Σχετικά Αρχεία

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών, προκηρύσσει εκλογές για την ανάδειξη εκπροσώπου, με τον αναπληρωτή του, των μελών του Ε.Τ.Ε.Π., Ε.ΔΙ.Π., Ε.Ε.Π. του ΑΠΘ, στη Γενική Συνέλευση των Τομέων και της Συνέλευσης του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ
Η ορκωμοσία θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 24 Ιουλίου και ώρα 08:00 π.μ.