Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά με το πρόγραμμα υποτροφιών του Ευρωπαϊκού Ινστιτούτου Καινοτομίας και Τεχνολογίας της Ε.Ε. (European Institute of Innovation and Technology-EIT) για φοίτηση στα 2ετή αγγλόφωνα προγράμματα μεταπτυχιακών σπουδών στον κλάδο των αστικών μετακινήσεων και συγκεκριμένα στα:

– Sustainable Urban Mobility

– Smart Mobility Data Science & Analytics

τα οποία διοργανώνει σε συνεργασία με κορυφαία ευρωπαϊκά πανεπιστήμια.

Οι υποτροφίες για υποψήφιους/-ες από χώρες της Ε.Ε. χορηγούν πλήρη ή μερική απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης και επιπλέον μηνιαίο επίδομα ύψους 500 ευρώ. Ειδικότερα, για όσους και όσες επηρεάστηκαν από την τρέχουσα κατάσταση στην Ουκρανία, χορηγείται πλήρης απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης και επιπλέον μηνιαίο επίδομα ύψους 1000 ευρώ.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων, ταυτόχρονα για εισαγωγή στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών και για υποτροφία, είναι η 14η Απριλίου 2022 (17.00 CEST)

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε τον σύνδεσμο: