Την Tετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2022  και ώρα 09.30 θα συνεδριάσει μέσω τηλεδιάσκεψης e-presence η Συνέλευση του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών.

ΘEMATA HMEPHΣIAΣ ΔIATAΞHΣ

1. Κατατακτήριες εξετάσεις ακαδημαϊκού έτους 2022-2023.
  2. Απόκτηση Ακαδημαϊκής Διδακτικής Εμπειρίας σε Νέους Επιστήμονες Κατόχους Διδακτορικού στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023»- υπ’ αριθμ. 1953352022 Πρόσκληση Ενδιαφέροντος ΕΛΚΕ ΑΠΘ -Θέση 34-5 – Γνωστικό Αντικείμενο Υδραυλικής και Τεχνικής Περιβάλλοντος – Πρακτικό Αξιολόγησης κατόπιν ένστασης και αναπομπής στην Επιτροπή Αξιολόγησης.
  3. Πρόταση απονομής τίτλου Ομότιμου Καθηγητή στον αφυπηρετήσαντα καθηγητή του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ,  κ. Βαφειάδη Μαργαρίτη.
  4. Προκήρυξη μιας θέσης του Τομέα Υδραυλικής και Τεχνικής Περιβάλλοντος στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή – Έγκριση Γνωστικού Αντικειμένου.
  5. Κατανομή των τριών θέσεων που κενώθηκαν, λόγω συνταξιοδοτήσεων, στις 31-08-2022 στους Τομείς του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ.
  6. Έγκριση Μητρώων Εσωτερικών και Εξωτερικών Μελών του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ.
  7. Αιτήσεις μελών ΔΕΠ/ΕΔΙΠ/ΕΕΠ/ΕΤΕΠ.
  8. Ορισμός 7-μελούς εξεταστικής επιτροπής της ΥΔ κ. Μυλωνά Έλλης.
  9. Σύναψη συμφωνίας ERASMUS μεταξύ του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ και του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου του Ζάγκρεμπ.
  10. Ανακοινώσεις - Αιτήσεις - Προτάσεις ΠΜΣ.
  11. Αιτήσεις- Ανακοινώσεις- Προτάσεις.
  12. Φοιτητικά Ζητήματα.
  13. Εκλογή για την πλήρωση μιας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή, του ΤΟΜΕΔΕ, με γνωστικό αντικείμενο: «Οδοποιία: Σχεδιασμός, χωματουργικά και μικρά τεχνικά έργα οδών» (13:30).