Π P O Σ K Λ H Σ H

Την Πέμπτη 6 Ιουλίου 2023 και ώρα 09:30 θα συνεδριάσει μέσω τηλεδιάσκεψης e-presence η Συνέλευση του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ.

ΘEMATA HMEPHΣIAΣ ΔIATAΞHΣ

1. Ενημέρωση για θέματα Συγκλήτου, Κοσμητείας και λειτουργίας του Τμήματος.
2. Ορισμός γνωστικού αντικειμένου για την πλήρωση μιας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή α’ βαθμίδας έπειτα από αίτηση του κ. Γ. Αρετούλη.
3. Συγκρότηση εκλεκτορικού σώματος για την πλήρωση μίας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή του ΤΟΜΕΔΕ, με γνωστικό αντικείμενο "Οδοποιία: Ασφαλτικά Μείγματα και Οδοστρώματα".
4. Επικαιροποίηση μητρώου εσωτερικών και εξωτερικών μελών του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Α.Π.Θ.
5. Αναθέσεις διδασκαλίας: Τροποποιήσεις αναθέσεων - Αναστολή μαθήματος επιλογής στον ΤΕΤΚ.
6. Ανάθεση διδασκαλίας στο Τμήμα Χημικών Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής του Α.Π.Θ., κατόπιν αιτήματός τους, για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024.
7. Αίτημα της αν. καθ. Αντιγόνης Ζαφειράκου για χορήγηση εκπαιδευτικής άδειας διάρκειας ενός εξαμήνου.
8. Ορισμός διδασκόντων στο ΠΜΣ ΠΠΒΑ για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024.
9. Πρόταση συνεργασίας μεταξύ του Α.Π.Θ. και του University of Nanchang University της Κίνας.
10. Πρόταση συνεργασίας μεταξύ του Α.Π.Θ. και του Western Caspian University του Αζερμπαϊτζάν.
11. Κατανομή κονδυλίων ΕΛΚΕ στο Τμήμα και στους τομείς του Τμήματος.
12. Θέματα εφαρμογής του «νέου» προγράμματος σπουδών (2022-2023).
13. Αιτήσεις Μελών ΔΕΠ/ΕΔΙΠ/ΕΕΠ/ΕΤΕΠ.
14. Αιτήσεις- Ανακοινώσεις – Προτάσεις ΠΜΣ.
15. Αιτήσεις – Ανακοινώσεις- Προτάσεις.
16. Φοιτητικά ζητήματα.
17. Εκλογή για την πλήρωση μίας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή α΄ βαθμίδας, του Τομέα Υδραυλικής και Τεχνικής Περιβάλλοντος, με γνωστικό αντικείμενο: «Θαλάσσιες Κατασκευές». (16.00)

Η πρόεδρος του Τμήματος

Α. Τσικαλουδάκη