Την Πέμπτη 06/04/2023 και ώρα 17:30 στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του Τομέα Υδραυλικής και Τεχνικής Περιβάλλοντος του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών θα δοθεί διάλεξη με τίτλο:

"From Inspection to IoT: Contemporary experience, Opportunities and Challenges"

Ομιλητής θα είναι ο Αναπληρωτής Καθηγητής Dr. Vikram Pakrashi του University College Dublin και Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τον Ποιοτικό Έλεγχο Γεφυρών και Κατασκευών (EUROSTRUCT - European Association on Quality Control of Bridges and Structures).

Η διάλεξη απευθύνεται στους φοιτητές και στις φοιτήτριες των προγραμμάτων μεταπτυχιακών σπουδών (Α.Σ.Τ.Ε. & Π.Π.Β.Α.) του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών, στους προτπυχιακούς φοιτητές και στις προπτυχιακές φοιτήτριες, καθώς και στο ερευνητικό και διδακτικό προσωπικό του Τμήματος και σε κάθε ενδιαφερόμενο και ενδιαφερόμενη.